5 maja 2026r. podczas okręgowego Finału Pucharu Polski oddziału Zamość odbyło się szkolenie sędziowskie dla kursantów ZIMA 2026 pod przewodnictwem obserwatora Radomira Winiarskiego oraz przewodniczącego Piotra Buraka. Dla kursantów był to ciekawy, rozwijający mecz pod aspektami rzemiosła sędziowskiego, gdzie mogli zaczerpnąć rzeczy, o których nie wiedzieli.